Badanie EEG

EEG (elektroencefalografia) jest to bezinwazyjne badanie, które wykorzystując, że komórki mózgowe wytwarzają impulsy elektryczne o niewielkim napięciu i natężeniu pozwala na ocenę bioelektryczną i określenie stanu czynnościowego ośrodkowego układu nerwowego.

Dokonuję się tego za pomocą specjalistycznego urządzenia rejestrującego te zmiany elektryczne na powierzchni skóry głowy. Odczyt jest wzmocniony i przedstawiony w zapisie komputerowym lub w formie wydruku.

Wskazania:

Jest to niezbędne badanie do potwierdzenia lub wykluczenia epilepsji (padaczki).

Zaleca się go również przy:

Aparat EEGDigiTrack™ movEEG_42

Przy wykonywaniu badania EEG korzystamy z EEGDigiTrack™ movEEG_42. Jest to jedna z najnowocześniejszych na świecie, 42-kanałowa głowica oraz ogromna ilość modułów dodatkowych pozwala wykonać pełną diagnostykę neurologiczną. Ponadto, głowica pozwala na podłączenie dodatkowych kanałów np. saturacji (SpO2, czy przycisk pacjenta), a także prezentuje pomiar impedancji bezpośrednio na głowicy za pomocą diod LED. Połączenie poprzez interfejs sieciowy LAN pozwala na uzyskanie stabilnego połączenia z komputerem, co ma istotny wpływ na jakość i wiarygodność zarejestrowanych zapisów EEG.

Aparat movEEG_42 wyróżnia się zaawansowanym oprogramowaniem, choć niezwykle łatwym i intuicyjnym w codziennej obsłudze.

Podstawowe parametry głowicy EEG:

Zdjęcia i informacje o movEEG_42 pochodzą ze strony www.elmiko.pl

Kontakt

THYMOS – badania EEG

ul. Kamienna 17
26-600 Radom

tel. kom. 793-765-042